Co za tydzień!

Ostatni tydzień praktyk był dla uczestniczek projektu PO WER bardzo intensywny. Dziewczyny ambitnie pracowały nad doskonaleniem swoich zawodowych umiejętności. W ostatnim tygodniu mogły śmiało powiedzieć „Praca w biurze księgowym nie ma dla nas tajemnic!”

Zaangażowanie, które wykazywały nasze ekonomistki bardzo spodobało się firmom, w których były zatrudnione. Polsko-portugalskie relacje zacieśniły się, a dziewczyny zyskały nowych przyjaciół. Wraz z upływem tygodnia powoli wyczuwało się tęsknotę za domem, ale również żal z powodu wyjazdu. I jak to pogodzić? Z pomocą przyszedł piątek i rozdanie certyfikatów. Wszyscy uczniowie z różnych krajów europejskich kończący praktykę w Portugalii pojawili się na uroczystej kolacji, na której otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk. Atmosfera sprzyjała pogawędkom uczestników różnych projektów PO WER oraz Erasmus+, dzięki czemu nikt nie myślał o nieuchronnie zbliżającym się wyjeździe, a tort dedykowany polskim praktykantom na długo pozostawił uśmiech na wszystkich twarzach.

Sobota była najbardziej zakręconym dniem. Godziny, a później minuty dzieliły nas od wylotu z lotniska w Porto. Wszyscy pakowali się z prędkością światła. Na szczęście o niczym nasze ekonomistki nie zapomniały i do domu dotarły całe, zdrowe i w pełni spakowane. Każdy kto kiedyś będzie się wahał czy pojechać na takie praktyki nie powinien zastanawiać się ani chwili! Uczennice naszej szkoły z przyjemnością opowiedzą o swoich wrażeniach z pobytu, czego się tam nauczyły, co ich zaskoczyło i co wywarło na nich największe wrażenie. Adeus e tenha um bom dia – Do widzenia i miłego dnia!