Zachwyceni pobytem w słonecznej Bułgarii, ślemy moc serdecznych pozdrowień!

Wracamy z dawką pozytywnej energii z praktyk w ramach projektu Erasmus+ Staszic Zawodowiec w Europie, z pięknego miejsca w Europie – Primorsko. Pragniemy pochwalić się jak radzimy sobie z powierzonymi nam zadaniami w miejscach pracy.

Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: gastronomicy i hotelarze. Część z nas rozpoczęła kształtowanie umiejętności w hotelu Forest Beach, natomiast grupa druga wybrała się do równie pięknego hotelu Les Magnolias.

Już w pierwszych dniach, w restauracji Forest Beach, gastronomicy przystąpili do pracy przy stanowiskach show cooking (przyrządzanie gorących potraw na oczach gości ). Pozostali uczniowie zespołu gastronomicznego doskonalili umiejętności związane z obsługą klienta w wielu językach.

Grupa hotelarska została przydzielona do działu recepcji oraz housekeepingu, pod nadzorem pracowników hotelu. Zostaliśmy wdrożeni w główny temat wykonywanych zadań na najbliższe dni. Dzięki kontaktom z tutejszymi gośćmi mamy możliwość pokonania bariery językowej i poszerzenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim. W wielu przypadkach nie jest to łatwe, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych i jak nie jesteśmy w stanie dogadać się w innych językach obcych – sięgamy po translator Google.

Zachwyceni pobytem w słonecznej Bułgarii, ślemy moc serdecznych pozdrowień. Do zobaczenia! See you soon! Ще се видим скоро!