Weekend kulturowy w Bułgarii.

W piątkowe popołudnie (23.07.2021r.) spragnieni nowych wrażeń, uczestnicy projektu Erasmus+ „Staszic Zawodowiec w Europie” wybrali się autokarem na wycieczkę krajoznawczą do Parku Przyrodniczego Strandża, nazywanego również ,,naturalnym ogrodem botanicznym”.

Miejsce to jest wyjątkowe ze względu na znajdujący się tam punkt, w którym łączy się rzeka Veleka i Morze Czarne. Jako, że posiadają one różnostronne prądy, znajdująca się między nimi plaża, stałe zmienia swoje położenie. Następnego dnia całą grupą nasi uczestnicy praktyk udali się do Nessebaru, aby zwiedzić zabytkową starówkę w tym urokliwym mieście, posiadającym zabytkowe, starożytne ruiny. Podczas spaceru po starówce weszli do prawosławnej cerkwii św. Archaniołòw Michała i Gabriela. Wszyscy byli zachwyceni amfiteatrem w antycznej wersji oraz historyczną architekturą domów, które nadal są zamieszkiwane. Po zwiedzaniu, czas wolny uczniowie radośnie spędzili kupując pamiątki i upominki z Bułgarii. Kolejne dni upłynęły beztrosko. Wszyscy brali czynny udział w atrakcjach organizowanych przez animatorów Hotelu Forest Beach oraz Les Magnolias.
Pozdrawiamy serdecznie ze słonecznej Bułgarii 🙂