Drugi tydzień praktyk zawodowych w Bułgarii

Przesyłamy kolejne nowiny ze słonecznej Bułgarii w ramach projektu Erasmus+ „Staszic Zawodowiec w Europie”.

Drugi tydzień pobytu na praktykach, to nadal zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń, słowem praca, a po pracy relaks, plaża, baseny…. Niestety, wszystko co dobre, czasem za szybko się kończy, niedługo trzeba wracać do domu, a wszyscy chcielibyśmy zostać tutaj jeszcze dłużej.
Nowo poznani bułgarscy koledzy, koleżanki i współpracownicy są bardzo mili. Chcielibyśmy jeszcze się pochwalić tym, że Pani dyrektor hotelu zaproponowała, abyśmy zaprezentowali wybrane dania kuchni polskiej. Dlatego w minioną środę  (28.07) po krótkiej naradzie postanowiliśmy przygotować bułgarskim gościom restauracji hotelu Forest Beach barszcz czerwony z pierogami: mięsnymi oraz ruskimi, które w mgnieniu oka rozeszły się, jak świeże bułeczki. Mamy te zdolności kulinarne – oczywiście doprawiali wszyscy opiekunowie. Wyszło przepysznie 🙂
Do zobaczenia w Polsce.