Weekend kulturowy w Portugalii

Sobotę 21.08 rozpoczęliśmy od bardzo wczesnej pobudki – czwarta rano, ponieważ czekała nas wycieczka do Lizbony i Fatimy.

O godz. 5:00 wyjechaliśmy z grupą uczniów z Macedonii 🇲🇰 po przygodę. Droga do Lizbony okazała się długa i wyczerpująca, ale gdy dotarliśmy na miejsce z zaciekawieniem zaczęliśmy zwiedzać miasto. Najpierw udaliśmy się do Klasztoru Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos). Drugim punktem naszej wycieczki był pomnik odkrywców (Padrão dos Descobrimentos)- to z tego miejsca słynny żeglarz Vasco da Gama rozpoczął swoją morską wyprawę do Indii. Następnie spacerem udaliśmy się pod wieżę Torre de Belém – jedno z najważnieszych atrakcji turystycznych w Lizbonie. Kolejnym celem było centrum stolicy Portugalii🇵🇹 Po udanym zwiedzaniu pojechaliśmy do Fatimy aby zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do apartamentów w Bradze.
Drugi dzień weekendu (22.08) zaczęliśmy od wspólnego pysznego śniadania. Pierwszym miejscem w jakie udaliśmy się wraz z grupą z Macedonii było miasto Viana do Castelo. Obejrzeliśmy Klasztor i udaliśmy się nad Ocean Atlantycki, aby zrelaksować się na plaży po tygodniu pełnym wrażeń. Pozdrawiamy ze słonecznej Portugalii – odezwiemy się niebawem 🙂
Erasmus+ „Staszic Zawodowiec w Europie” 🇪🇺