Wszytko co piękne ma swój początek, ale również i koniec…

Drugi tydzień praktyk minął nam w mgnieniu oka.

Kontynuowaliśmy pracę w hotelach i restauracjach. W środę wieczorem odwiedziliśmy przepiękne Sanktuarium Bom Jesus, które jest drugim miejscem zaraz po Fatimie, najczęściej odwiedzanym przez turystów z całego świata. W czwartek późnym popołudniem, zostaliśmy zaproszeni przez naszych przyjaciół z BragaMob do klimatycznej restauracji w Villa Garden, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie praktyk połączone z wykwintną kolacją w stylu portugalskim. Na uroczystości otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.

W piątek po śniadaniu wyruszyliśmy w podróż do malowniczego Porto. Mieliśmy okazję zobaczyć zachwycająca architekturę miasta oraz przejść obok biblioteki, gdzie powstała pierwsza część słynnej serii Harrego Pottera.

W sobotnie popołudnie, ze smutkiem na twarzy pożegnaliśmy Portugalię – kraj w którym spędziliśmy cudowne dwa tygodnie 👋 🇵🇹
Dzień zaczęliśmy od wspólnego śniadania, a nasze myśli krążyły wokół najlepszych wspomnień, śmiesznych chwil oraz pięknych krajobrazów portugalskich miast. Niestety, czas szybko ucieka i nim się obejrzeliśmy, mijaliśmy już bramki na lotnisku w Porto. Pomimo długiego oczekiwania w kolejce, staraliśmy się nie tracić pozytywnej energii, co sami możecie ocenić na załączonych zdjęciach 😃

Dolecieliśmy! Witaj Polsko!🇵🇱 Cali, zdrowi i wypoczęci oczekujemy na powrót do szkoły. Mamy ogromną nadzieję, że to nie koniec naszych podróży po świecie!

Erasmus+ „Staszic Zawodowiec w Europie”